24/01/2012

Dior Magic Show + Postcrossing

Máte rádi kouzelníky? A máte rádi Dior??
Do you like magic? And do you like Dior??Vzpomínáte si, jak jsem nedávno (no, možná dávno) psala o Postcrossingu? Tak po dlouhé době mi zase přišly nějaké pohlednice. A tentokrát opravdu krásné! Naprosto neodolatelný růžový cupcake od Anne Marie z Nizozemí a taky moje vůbec první fashion pohlednice! Ta přišla od Olessie z Ruska, která má ráda módu, čokoládu a Itálii, stejně jako já :)) 
Do you remembre when I recently (well, maybe no so recently) wrote about Postcrossing? So after some time I received some postcards. And this time really lovely ones. For example absolutely irresistible pink cupcake from Anne Marie from Netherlands and my very first fashion postcard! This one arrived from Olessia from Russia and she likes fashion, chocolate and Italy, like me :)) Thank you girls!


Jeden z mých nejoblíbenějších typů pohlednic jsou různé památky, městečka, krajiny... jednoduše takové, jaké se posílají z dovolené. Tentokrá mi udělala radost Betty, od které mi přišel pohled dokonce z Itálie, a taky Dasha - ta mi poslala tento zajímavý pohled z Běloruska.
One of my favourite postard type is one showing historical buildings, city views, landscapes... simply the kind you would send from your holiday. This time I was happy to receive one like this from Betty from Italy (love love!) and the very interesting one is from Dasha from Belarus. Thank you so much!BLOGLOVIN    TWITTER    GOOGLE+
Elle ღ

9 comments:

 1. Lovely video! Funny magic ♥XOXO

  ReplyDelete
 2. Great video and lovely blog, girl!

  xx,
  Ellen
  http://www.mintgreensubmarine.com/

  ReplyDelete
 3. lovely blog! (:

  <3<3

  ReplyDelete
 4. Thanks for posting the video! I love anything Dior! haha :D

  CROP.CRIP.CROP

  ReplyDelete
 5. Krásné video i pohlednice! :)

  ReplyDelete
 6. Cool post! I'm new to your blog and i'm really likign it!

  -xx-
  http://www.myvoguishdiaries.com/

  ReplyDelete
 7. Jůůů to mě zajímá, pamatuju že kdysi sem na něco podobného narazila.. :)

  ReplyDelete
 8. Beautiful!

  Join the first GIVEAWAY on my blog!
  http://liberty-walk-sara.blogspot.com/2012/01/my-first-giveaway.html

  ReplyDelete