29/07/2012

Salento random pictures I

Dnes přidávám pár random fotek z mého letního pobytu v Salentu (Puglie, Itálie). Příroda, jídlo, lidi jsou tu opravdu úžasní, ale to je určitě poznat i z fotek :)
Do komentářů mi taky přišel dotaz, jestli bych nenapsala článek se svými zkušenosti s au-pair pobyty. Určitě ho ráda napíšu, jen mi to asi bude chvilku trvat, než dám všechny informace dohromady. A jestli máte už teď nějaký dotaz, tak mi ho napište do komentářů a já to pak rovnou zahrnu do článku.

Today I have for you some random pictures from my summer stay in Salento (Puglia, Italy). Natura, food, people are just fantastic here, but you can for sure guess it from the pictures :)
I received a request to write an article about my au-pair experiences. I´ll write it for sure, but it´s going to take some time as I want to make it in detail. If you have some questions now, just leave me a comment and I can it include it right in the article.21/07/2012

Minnie

Tohle roztomilé tričko jsem si zamilovala hned na první pohled a prostě jsem ho musela mít. A brýle z romwe si o tuto kombinaci přímo říkaly :)
I felt in love immediately with this cute t-shirt and I really had to have it. And these glasses from romwe were simply asking for this combination :)


17/07/2012

Recipe: Salad special II

Po salátovém speciálu I přichází na řadu další várka. Na horké letní dny to pravé :)
I already wrote post called Salad special I and now it´s turn of another set. The right refreshment for hot summer days :)

Baby špenát, orestované kuřecí maso (+ rozmarýn), pomeranč, slunečnicová semínka, olivový olej.
Baby spinach, roasted chicken breast (+ rosemary), orange, sunflower seeds, olive oil.

Zelený salát, vejce na tvrdo, cherry rajčátka, tuňák, sůl, olivový olej.
Lettuce, hard-boiled egg, cherry tomatos, tuna, salt, olive oil.

14/07/2012

Zebra

I ve vysokých teplotách jsou tyto kalhoty neuvěřitelně pohodlné. Jsou z lehoučkého materiálu a i díky střihu je to skoro, jako bych na sobě nic neměla. Co nejraději nosíte v létě vy?
Even when the temperature reaches really hight numbers, these pants are incredibly comfortable. Thanks to the light material and cut it´s almost as wearing nothing. What do you prefer to wear in summer?


11/07/2012

Advanced style

Minule jsem psala o módě malých dětí a dneska tu mám pravý opak. Co říkáte na styl newyorských babiček? Více fotek najdete na http://advancedstyle.blogspot.it

Last time I wrote about kid´s fashion and this time it´s the opposite. What do you think of style of the New York´s grannies? More photos on http://advancedstyle.blogspot.it06/07/2012

Eyelash perm

Pro dnešek mám pro vás kosmetický tip na léto - trvalá na řasy. Protože letos trávím delší dobu v horku a u moře, rozhodla jsem se před odjezdem si nechat udělat trvalou na řasy. 
O co jde? Princip je v podstatě stejný, jako u trvalé na vlasy. Na miniaturní váleček (podobný pěnové natáčce) se řasy přichytí latexovým lepidlem a natočí do požadovaného tvaru. Pak se nanese trvalá v podobě gelu a následně ustalovač.  Nakonec se řasy nabarví. Celá procedura trvá cca hodinu a čtvrt a já jsem za ni zaplatila 290 Kč. Kdo má citlivé oči jako já, připravte se na pálení, slzení a zarudnutí očí. Všechno ale do půl hodiny po zákroku zmizí. Trvalá a barvení jsou permanentní, takže vám vydrží, než vám řasy vypadají, tj. zhruba 2-3 měsíce. Já už mám trvalou skoro měsíc a zatím vypadá pořád stejně.

Doporučuji všem, kdo chtějí i v horku a ve vodě vypadat dobře a nemají rádi voděodolné řasenky :)

For today I have for you a summer cosmetic tip - eyelash perm. Because this year I´m spending some time at the seaside where´s really hot weather, I decided to have my eyelashes permed. 
What is it? Basically it´s the same process as hair perm. Eyelashes are curled and glued around a small roller. Then perm and fixer are applied. Finally the lashes are dyed. The whole procedure takes about one and quarter of an hour. Those of you who have sensitive eyes (like me) prepare for smarting, tearing and reddening. But everything disappears withing half an hour after the treatment. Both perm and dyeing are permanent, that means that it will last until your lashes fall out (that´s approximately 2-3 months). I have it already for one month and it looks still the same.

I recommend it to all of you who having bath and sweating still want to look great and don´t like waterproof mascara :)PŘED/BEFORE
PO/AFTER
S ŘASENKOU/WITH MASCARA


Máte vy nějaké zkušenosti s trvalou na řasy nebo se na ni chystáte?
Do you have your own experience with eyelash perm or are you planning to get it?