29/04/2011

Another Magnolia post

... a tentokrát už poslední, protože magnolie už bohužel skoro odkvetly. Budu si muset najít nějaké jiné fotogenické kvítí.

... and the last one this year, because magnolia are already almost withered. I will have to find some other photogenic flower.

27/04/2011

Charming Alexander

Obvykle nemám extravagantní boty moc ráda, ale nová kolekce Spring 2011 Alexandera McQueena (navržená Sarah Burton) je prostě kouzelná. Skoro jako z pohádky. Moje favoritky jsou motýlkové :)

Usually I don´t like extreme shoes very much, but new collection Spring 2011 by Alexander McQueen (designed by Sarah Burton) is just charming. Almost like from some fairy story. My favourites are with butterfly :)26/04/2011

What I'll be wearing?

Dneska jsem probrala svůj šatník a objevila pár nových jarních/skoro-letních kousků, které jsem téměř zapomněla, že je mám. Tak jsem si hned naplánovala několik kombinací na nadcházející dny. Tady je pár z nich.

Today I checked my wardrobe and I found a couple of new spring/almost-summer pieces that I nearly forgot I had. So I planned a few outfits for next days. Here are some of them.23/04/2011

Fail...

Tak přesně takto jsem se nedávno vypravila do školy (zapomněla jsem si přezout boty, ve kterých jsem byla před odchodem nakrmit králíka). Taky se vám stalo už něco podobného?

This is exactly how I went out (to school) recently (I forgot to change the shoes which I wear when I go to feed my rabbit). Did something similar happen to you, too? 


A taky mi už přišel roztomilý zaječí prstýnek z romwe. Mám radost, že to vyšlo zrovna na Velikonoce. Tak utíkám barvit vajíčka ;)
And I´ve also received cute rabbit ring from romwe. I´m happy it arrived exactly at Easter :)

Elle 

22/04/2011

Magazine Inspiration: Elle Italia 04/2011

Trochu se zpožděním, ale přece - co mě zaujalo v dubnové Elle Italia.
A bit late, I know - what caought my attention in Elle Italia (April).


Update: na obálce Hana Soukupová :)
Update: czech model Hana Soukupová on the cover


20/04/2011

Lipstick, nail polish and cake

Dnešní den mi nezačal nijak růžově - zlomila jsem ručku svých oblíbených slunečních brýlí a jela jsem trolejbusem, který zapomněl odbočit. Ale pak jsem si náladu spravila nečekaně ve škole, moje vedoucí bakalářské práce mě moc potěšila a zvládla jsem poslední těžkou zkoušku. Tak jsem si odpoledne udělala radost a koupila jsem si rtěnku fenomenální barvy, kterou jsem měla už dlouho vyhlídnutou. Nebyla jsem si jistá, jak mi bude barva sedět a jestli se v tom budu cítit, tak jsem do toho nechtěla moc investovat. Proto jsem si nakonec vybrala rtěnku NYC (odstín Blue Rose) za 49 Kč a musím říct, že zatím jsem z ní nadšená!

I wasn´t very lucky today morning - I broke an earpiece of my favourite sunglasess and I went by trolleybus which forget to turn and took a wrong way. But everything improved surprisingly at school - my bachelor thesis advisor had a good news for me and I passed last difficult exam. So I rewarded myself and bought a lipstick of phenomenal colour which I wanted for ages. I wasn´t sure how it will fit me but for now I´m very enthusiastic about it!19/04/2011

Spring cuties

Na návštěvě u sousedky. A za tři týdny budou prý další :)
Visiting neighbours. And in three weeks there will be another :)

12/04/2011

Eniko Mihalik for Vogue 2008Možná tuto sérii obrázků z roku 2008 (listopadové vydání francouzského Vogue) znáte. Já jsem ho dnes viděla poprvé a musím říct, že na mě opravdu zapůsobila.  Před objektiv se postavila tehdy dvacetiletá maďarská modelka Eniko Mihalik. Cílem projektu bylo znázornit vliv líčení,  nasvícení a výraz tváře na výslednou fotografii. Fotograf: Inez van Lamsweerde and Vinoodh Matadin. Make-up: Lisa Butler.

Maybe you know this editorial from 2008 (French Vogue, November). I saw it today for the first time and I have to say that I was really impressed. The model is then 20 year old Hungarian model Eniko Mihalik. The aim of the project was to demonstrate the influence of make up, lighting and facial expressions on the final photo. Photographer: Inez van Lamsweerde and Vinoodh Matadin. Make-up: Lisa Butler..

vogue-paris-10-to-60

11/04/2011

Random weekend pictures

Update: Právě jsem byla v H&M a už měli vystavenou část nové Conscious Collection. Musím říct, že jsem byla nadšená – lehounké materiály, něžné krajky a to všechno v jemných přírodních barvách. Už mám vyhlídnutých pár kousků :) 
Update: I´ve just stopped in H&M and saw a part of a new Conscious Collection. I was really very enthusiastic about it - light materials, tender lace and everything in soft natural colours. I can´t wait buying something :)

Můj víkend byl studijní, kulinářský (viz recept na suflé) a výletní. Vyrazili jsme si s rodinou na hrad a zámek Buchlov. Vzala jsem si pro jistotu dva foťáky - kompakt se mi vybil asi po 7 fotkách a zrcadlovka to zvládla už po 4. Klasika. Mobil to jistí.
My weekend was - studying, cooking (see previous post - soufflé recipe) and going for a trip. I went toghether with my family to visit the castle and chateau Buchlovice. Just to be sure I took two cameras - the compact one got discharged after 7 pics and the reflex camera did the same already after the fourth one... A tradition. Mobile rules.10/04/2011

Sufle alla cioccolataMůj další recept je opět z Itálie - čokoládové suflé. Tento dezert je tam poměrně běžný, u nás bohužel zatím tak rozšířený není. Nicméně pro milovníky čokolády je to pohádka :) A příprava je navíc velice snadná. Jediné, na co je třeba dát si pozor, tak je doba pečení. Musíte to odhadnout tak, aby vnější vrstva byla upečená, ale uprostřed zůstala hmota tekutá. V receptu je uvedeno 10 minut, já jsem je měla trochu menší, takže mi stačilo 7 minut. Je potřeba to vyzkoušet. Recept najdete zde.

My another recipe is again from Italy - chocolate soufflé. There it´s a common dessert, here you can find it quite rarely. Anyway, for the chocolate lovers it´s a dream :) What´s more, the preparation is very easy. You can find the recipe here (The recipe is unfortunately available only in Czech. If you are interested, write me an e-mail and I´ll send you the english translation).

08/04/2011

Take a bow

Někde jsem se dočetla, že na focení je nejlepší ranní nebo pozdně odpolední světlo. Odpolední sluníčko doma nemáme, takže jsem se rozhodla vyzkoušet první variantu. Výsledek posuďte sami...

I´ve read somewhere that for taking the pictures is the best morning or late-afternoon light. We don´t have the afternoon one, so I tried the first option. See for yourselves...


06/04/2011

I like it knitted!

Dneska jsem poprvé vytáhla svou novou pletenou pelerínu. Vlastně není tak úplně nová - koupila jsem ji asi před třemi měsíci a celou tu dobu jsem se nemohla dočkat, až bude dost teplo, abych ji konečně mohla ukázat světu. A naprosto předčila mé očekávání, bylo mi v ní opravdu dobře a docela i zahřála. Jakákoliv mašle se pro mě pomalu stává nezbytností, takže i  tady nesměl chybět. A málem bych zapomněla, taky moje nové brýle! Z těch mám obrovskou radost. Celkově jsem se v dnešním outfitu cítila opravdu moc dobře :)

Today I wore my new knitted cape for the first time. Actually it´s not that new - I bought it about three months ago and all that time I could hardly wait for the weather warm enough to wear it. And it surpassed all my expectations. It felt really very good and it even warmed me up. Any kind of bow is becoming a must for me, so it couldn´t be absent here either. Oh, I almost forgot - my new sunglasses! I like them so much. In general I felt very good in my today´s outfit :)


04/04/2011

0four/0four

V pátek jsem se nadšeně vydala do H&M na sezónní výprodej, ale nakonec jsem odešla s prázdnou. Nic mi nepadlo do oka. Tak jsem si aspoň udělal radost ve vedlejším obchodě. Musím přiznat, že mě zaujaly hlavně ty obálky, ty se opravdu povedly. Máte nějaké další tipy na knížky s módní tématikou?

On Friday I dropped in H&M for the seasonal sales but in the end I got nothing. So I pleased myself in the neightbouring shop (3 books by Lauren Weisberger). I have to admit that I was attracted above all by the dust-jackets, the´re really fabulous.  Do you have some other tips for books with the fashion theme?
A ještě dnešní úlovek, z toho mám velkou radost a doufám, že bude už pořád svítit sluníčko!

And today´s haul, I like it so much! And I hope that the sun will be shining all the time.
Elle 

02/04/2011

Sunny April

Počasí se konečně pořádně jarní a příroda se nám hezky probouzí. Už se nemůžu dočkat, až se počasí ustálí a nebudu muset s sebou všude nosit deštník a kabát (mám ho sice moc ráda, ale... stačilo). Tak snad v dubnu nebude počasí moc aprílové a všichni si užijeme dostatek sluníčka a dobré nálady :)

The weather is finally getting spring and the nature is waking up. I can´t wait the weather becomes more stable, so I can leave my umbrella and coat at home (well, I like my coat, but... enough). I hope the weather in april won´t change much and we will enjoy a lot of sun and good temper :)